FORUM KADR - KRAKÓW

KONFERENCJA

PROGRAM
REJESTRACJA

zostało do wydarzenia

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Novotel Kraków City West

ul. Armii Krajowej 11

3 grudnia 2019

POBIERZ BROSZURĘ

Szanowni Państwo,


przed Państwem czas pełen wyzwań spowodowany licznymi zmianami w prawie pracy. Co więcej, wdrożenie nowych rozwiązań powoduje, że będą Państwo zobowiązani nie tylko do zdobycia nowej wiedzy, ale również podjęcia wielu nowych działań w ramach swoich codziennych działań.


Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom przygotowaliśmy kolejną edycję Forum Kadr, której głównym celem jest przedstawienie Państwu w sposób kompleksowy zmian mających bardzo duży wpływ na funkcjonowanie każdej organizacji.


W ramach Forum zapoznają się Państwo m.in. ze zmianami w zakresie:

 • rewolucyjnych zmian w zwolnieniach z pracy
 • ewidencji czasu pracy oraz rozliczania czasu pracy podczas podróży służbowej
 • mobbingu i dyskryminacji w miejscu pracy – zmian obowiązujących od 7 września 2019 r.
 • kontroli ZUS i PIP – na co uważać w 2020


Do zobaczenia podczas Forum!


Rafał Szary

Menedżer Projektu


Poza tym, że poruszamy najistotniejsze z Państwa punktu widzenia tematy, zaprosiliśmy najlepszych ekspertów specjalizujących się w poszczególnych zagadnieniach. Gwarantujemy zatem uzyskanie wiedzy na najwyższym poziomie w atmosferze sprzyjającej rozwojowi i nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych.


Zachęcam Państwa do zapoznania się z programem Forum. Jestem przekonany, że udział Państwa w tym wydarzeniu przyniesie Państwu wiele wymiernych korzyści. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jestem do Państwa dyspozycji.

PARTNER

Pekao TFI S.A. jest najdłużej działającym towarzystwem funduszy inwestycyjnych w Polsce (od 1992 r.), posiada jedną z najszerszych i najbardziej zróżnicowanych ofert funduszy inwestycyjnych na polskim rynku. Oferuje rozwiązania zarówno dla klientów detalicznych, jak i firm. Obecnie obsługuje ponad 400 tys. klientów i zarządza aktywami o wartości ponad 20 mld zł (30.10.2019). Środki klientów są inwestowane przez doświadczony zespół zarządzających, wspierany przez analityków.

PROGRAM

3 grudnia 2019 (wtorek)

8:30 - 9:00

Rejestracja uczestników

Witamy podczas konferencji. Zapraszamy do rejestracji, a następnie na chwilę relaksu przy kawie!

9:00 - 10:10

Jesienne zmiany w prawie pracy i HR – co oznaczają dla pracodawcy

 • Obowiązek dalszego zatrudniania zwolnionego pracownika – czy także w przypadku dyscyplinarki?
 • Wyższy odpis na zfśs – czy ustawodawca zdąży do końca roku
 • Postępowanie przygotowawcze, plan rozprawy, zeznania na piśmie – kilka słów o zmianach w postępowaniu przed sądem pracy
 • Postępowania z ZUS – sąd uchyli decyzję wydaną z rażącym naruszeniem prawa i przekaże do ponownego rozpoznania

Robert Stępień, radca prawny, starszy prawnik w kancelarii Raczkowski Paruch

10:10 - 10:30

Przerwa kawowa

10:30 - 11:40

Ewidencja czasu pracy oraz rozliczanie czasu pracy podczas podróży służbowej

 • Nowe zasady dotyczące prowadzenia ewidencji czasu pracy od 1 stycznia 2019 roku
 • Nowe zasady przechowywania ewidencji czasu pracy
 • Sposoby prowadzenia ewidencji czasu pracy i archiwizacji
 • Harmonogram pracy – mamy obowiązek prowadzenie i archiwizowanie
 • Rozliczanie czasu pracy a podróż służbowa

Iwona Wołkiewicz, Ekspert Prawa Pracy, Trener, Wykładowca

11:40 - 12:10

Pracownicze Plany Kapitałowe: jak sprawnie wdrożyć PPK w firmie?

Piotr Gałan, Dyrektor Regionalny ds. Sprzedaży Pekao TFI S.A.

 • Najważniejsze etapy wdrożenia PPK
 • Na co należy zwrócić szczególną uwagę w tym procesie?
 • Kompleksowa oferta wdrożenia PPK

12:10 - 12:30

Prezentacja Inforlex

Paweł Jędrzejak, Ekspert Inforlex

12:30 - 13:10

Przerwa na lunch

13:10 - 14:25

Mobbing i dyskryminacja w miejscu pracy – zmiany obowiązujące od 7 września 2019 r.

Karolina Kanclerz, Senior Counsel, radca prawny, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

 • Dyskryminacja po nowemu – m.in. czy przy podwyżkach można pominąć pracowników na wypowiedzeniach, czy należy wypłacać bonusy roczne byłym pracownikom, czy przyznanie nagrody może stanowić dyskryminację
 • Mobbing – jak zmienia się odpowiedzialność pracodawcy po zmianach
 • Skutki prawne zmian wprowadzonych nowelizacją kodeksu pracy z dnia 7 września 2019 r. – jakie dokumenty należy zaktualizować
 • Najciekawsze orzecznictwo krajowe i TSUE w zakresie dyskryminacji i mobbingu

14:25 - 14:45

Przerwa kawowa

14:45 - 16:00

ZUS i PIP vs. Pracodawcy – na co uważać w 2020

 • Dotychczasowa praktyka ZUS i PIP w zakresie kontroli pracodawców
 • Najczęstsze naruszenia ze strony organów w czasie kontroli
 • Uchybienia po stronie pracodawców – jak się uchronić przed nimi w przyszłości
 • Praktyczne wskazówki - jak przygotować się do kontroli w kolejnych latach

Katarzyna Gospodarowicz, radca prawy, LL.M. German and Polish Law, specjalista z zakresu prawa pracy w Kancelarii Prawnej Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp. k. (SDZLEGAL SCHINDHELM)

16:00

Zakończenie konferencji i wręczenie certyfikatów uczestnikom

PRELEGENCI

Robert Stępień

radca prawny, starszy prawnik w kancelarii Raczkowski Paruch

Iwona Wołkiewicz

Ekspert Prawa Pracy, Trener, Wykładowca

Doktorant w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w praktyce prawa HR, w szczególności w zakresie zatrudniania i zwolnień pracowników (indywidualnych i grupowych), zatrudniania pracowników tymczasowych i outsourcingu usług, kształtowania relacji ze związkami zawodowymi oraz wdrażania i rozwiązywania układów zbiorowych pracy i innych wewnętrznych źródeł prawa pracy. Reprezentuje pracodawców przed sądami w sprawach z zakresu prawa pracy. Posiada dużą znajomość branży centrów outsourcingowych (BPO/SSC), branży produkcyjnej oraz branży handlowej. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu prawa HR.

Absolwentka Studiów Podyplomowych z Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Szkole Głównej Handlowej. Umiejętności trenerskie szkoliła na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz licznych kursach trenerskich. Wieloletni praktyk na stanowiskach Specjalisty ds. Administracji Personalnej, Specjalisty ds. Rozwoju Personelu, HR Business Partner (Coca-Cola, Orange, GTS T-Mobile, MDDP, INFOR)Obecnie Wykładowca na Studiach Podyplomowych Kadry – Płace na UTH im. H. Chodkowskiej oraz trener na kursach i szkoleniach stacjonarnych i internetowych z zakresu prawa pracy oraz prelegent na licznych konferencjach. Z wielką satysfakcją dzieli się ze słuchaczami wiedzą, nie tylko teoretyczną, ale także cenną dla kursantów wiedzą praktyczną. Zajęcia prowadzi metodami interaktywnymi, zachęcając słuchaczy do aktywnego uczestnictwa w kursie.

Karolina Kanclerz

Senior Counsel, radca prawny, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

Katarzyna Gospodarowicz

radca prawy, LL.M. German and Polish Law, specjalista z zakresu prawa pracy w Kancelarii Prawnej Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp. k. (SDZLEGAL SCHINDHELM)

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W SK&S pracuje od 2006 roku. Od 2013 kieruje biurem kancelarii we Wrocławiu, a od 2019 współkieruje praktyką prawa pracy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie prawnego doradztwa biznesowego, specjalizując się w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy, w tym w prowadzeniu sporów sądowych, dzięki czemu łączy interdyscyplinarne doświadczenie z biznesowym podejściem do prowadzonych spraw. Pracuje z klientami z szeroko pojętego sektora przemysłowego, regularnie doradzając w sprawach zatrudniania i zwolnień wyższej kadry menadżerskiej, restrukturyzacji, jak również relacji ze związkami zawodowymi. Jest cenionym prawnikiem w sporach procesowych oraz zakresu ubezpieczeń społecznych, w których skutecznie reprezentowała klientów w skomplikowanych sprawach sądowych.

Katarzyna Gospodarowicz pracuje jako radca prawny od 2012 roku. Doradza spółkom polskim i zagranicznym w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w ujęciu krajowym i międzynarodowym, w tym europejskim. Celem doradztwa jest zapewniające nie tylko pełnego bezpieczeństwa prawnego, ale także osiągnięcie zamierzonych przez klientów celów biznesowych. Katarzyna Gospodarowicz reprezentuje również klientów w sporach sądowych głównie z zakresu prawa pracy przed sądami wszystkich instancji, na terenie całego kraju. Katarzyna Gospodarowicz świadczy pomoc klientom zagranicznym również w zakresie uzyskania zezwoleń na pracę, pozwoleń pobytowych, czy innych decyzji związanych z pobytem i pracą na terenie Polski. Ponadto, Katarzyna Gospodarowicz jest autorką licznych publikacji z zakresu prawa pracy, jak również prowadzi szkolenia z zakresu spraw pracowniczych adresowane, w zależności od potrzeb, do pracowników różnego szczebla oraz pracodawców.

Piotr Gałan

Dyrektor Regionalny ds. Sprzedaży Pekao TFI S.A.

REJESTRACJA

KONFERENCJA PŁATNA

495 PLN

Cenę netto należy powiększyć o należny podatek VAT 23%


W celu dokonania zgłoszenia prosimy o kontakt telefoniczny: 22 212 13 14 lub mailowy: ideoria@infor.pl. Dziękujemy.

795 PLN

przy zgłoszeniu do 31.10.2019

przy zgłoszeniu od 01.11.2019

OPIEKUN MERYTORYCZNY

Rafał Szary

Kierownik projektu

rafal.szary@infor.pl

+48 519 061 530

SPRZEDAŻ I WSPÓŁPRACA

22 212 13 14

PATRONI MEDIALNI

ORGANIZATOR

PARTNER MERYTORYCZNY

PARTNER

Copyright © 2018 IDEORIA SP. Z O.O.