WEBINARIUM
Webinarium - szkolenie online
21 maja 2020
Ewidencjonowanie czasu pracy i urlopów wymaga nieustannej aktualizacji wiedzy z uwagi na zmieniające sie przepisy prawa pracy. Biorąc pod uwage liczne wyzwania i zmiany w tym zakresie, przygotowaliśmy webinarium "Czas pracy i urlopy wypoczynkowe od A do Z 2020".
Podstawowym celem webinarium jest zapoznanie Państwa z praktycznymi metodami stosowania przepisów o czasie pracy i urlopach wypoczynkowych. Szkolenie prowadzone jest w chronologicznym porządku czynności związanych z zarządzaniem czasem pracy i udzielaniem urlopu wypoczynkowego. Wspólnie z wykładowcą będą Państwo w pierwszej części poznawać zasady planowania czasu pracy (harmonogramy, grafiki, zapisy regulaminowe), a następnie w drugiej - dokonane zostaną rozliczenia przepracowanego czasu pracy na podstawie prawidłowo sporządzonej ewidencji czasu pracy.
W czasie szkolenia omówione również zostaną metody kontrolowania czasu pracy przez inspektorów pracy w celu zapoznania słuchaczy z możliwościami ustalania przez inspektora nieprawidłowości w zakresie gospodarowania czasem pracy. Poznają Państwo również zasady ustalania prawa do urlopu wypoczynkowego, zasady udzielania, przerywania i odwoływania pracownika z urlopu wypoczynkowego, W czasie szkolenia praktycznej analizie poddane zostaną liczne przykłady wspólnie omawiane ze słuchaczami, udzielone odpowiedzi na zadawane przez nich pytania w oparciu o specyfikę uwarunkowań Państwa organizacji.
Korzyści z udziału w webinarium
Kto powinien wziąć udział
Szczegóły organizacyjne: Webinarium odbędzie się 21 maja 2020 r. o godz. 9.00 i zakończy się o godz. 13.20. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium jest przeznaczone do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie. Osoby, które zapiszą się na webinarium, dzień przed otrzymują w osobnym mailu link do webinarium. W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.
Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).
9:00
Rozpoczęcie webinarium
9:00 - 13:20
Czas pracy i urlopy wypoczynkowe od A do Z 2020
Planowanie czasu pracy
Rozliczanie czasu podróży służbowej, dyżuru i szkolenia
Zarządzanie pracą nadliczbową oraz pracą w sobotę, niedzielę i święto oraz w porze nocnej
Zasady sporządzania dokumentacji z zakresu urlopów wypoczynkowych
Odpowiedzialność za naruszenia przepisów o czasie pracy i urlopach wypoczynkowych – jak jej uniknąć
Harmonogram webinarium
13:20
Zakończenie webinarium
Piotr Wojciechowski
adwokat, były inspektor pracy, specjalizujący się w problematyce czasu pracy
W latach 1998 – 2001 pracował w Departamencie Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W ramach prac ministerialnych zajmował się sporządzaniem opinii prawnych na temat obowiązujących przepisów prawa pracy, brał udział w pracach nad projektami legislacyjnymi tworzonymi na potrzeby kolejno wybieranych rządów, pisał ekspertyzy na potrzeby Komisji Trójstronnej działającej przy Ministrze Pracy, oraz Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy zajmującej się tworzeniem nowego ustawodawstwa pracy. Z tego okresu pochodzą pierwsze publikacje dotyczące transferu przedsiębiorstw, prawa urlopowego, czasu pracy czy zakazu konkurencji w stosunkach pracy.W latach 2001 -2008 pracownik Departamentu Prawnego w Głównym Inspektoracie Pracy, w latach 2004 – 2008 na stanowisku wicedyrektora Departamentu. W 2006 r. złożył egzamin państwowy i otrzymał uprawnienia inspektora pracy. W ramach działań Departamentu czynnie włączony we wszystkie jego prace, o charakterze opiniodawczym, legislacyjnym, współpracy międzynarodowej, oraz nadzorczym nad działalnością kontrolną inspektorów pracy na terenie kraju. W okresie merytorycznego kierowania pracami Departamentu Prawnego odpowiedzialny za wskazywanie kierunków interpretacyjnych przepisów prawa pracy stosowanych przez inspektorów pracy. W okresie pracy w Departamencie zaangażowany w działalność dydaktyczną prowadzoną przez Ośrodek Szkoleniowy Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu. Wykłady, których słuchaczami byli inspektorzy pracy prowadzone były w zakresie powszechnie obowiązujących przepisów prawa pracy.
WYPEŁNIJ FORMULARZ
KROK 1: Dane firmy i zgłaszającego
WEBINARIUM PŁATNE
565,04 zł netto
Cenę netto należy powiększyć o należny podatek VAT 23%
OPIEKUN MERYTORYCZNY
Rafał Szary
Kierownik projektu
rafal.szary@infor.pl
+48 519 061 530
SPRZEDAŻ I WSPÓŁPRACA
22 212 13 14