Ostatni moment na wdrożenie PPK
WARSZTATY - TRANSMISJA ON-LINE
Transmisja on-line
22 stycznia 2021 r.
Od 2021 roku wszystkie jednostki sektora finansów publicznych zobowiązane są do utworzenia pracowniczych planów kapitałowych (PPK). Bez względu na to, jak dużą liczbę osób zatrudniają. Utworzenie PPK może być największym wyzwaniem 2020 roku, gdyż obowiązujące przepisy są dosyć rygorystyczne, procedura tworzenia PPK jest skomplikowana, a kary za brak przestrzegania zasad wynikających z ustawy o PPK wymierne. Dlatego już teraz warto przygotować się do tego wyzwania.
Na szkoleniu dowiesz się między innymi:
9:30
Rozpoczęcie
9:30 - 10:45
SESJA I
Zasady Ogólne
10:45 - 11:00
Przerwa na kawę
11:00 - 13:00
SESJA II
Umowy składające się na PPK:
Specyfika tworzenia PPK w podmiotach sektora finansów publicznych
Przepisy ustawy o PPK nowelizują prawo zamówień publicznych w zakresie PPK wprowadzając odpowiednie zwolnienia
13:00 - 13:30
Lunch
13:30 - 15:00
SESJA III
Funkcjonowanie i Finansowanie PPK
15:00 - 15:30
SESJA IV
Dokumentacja w PPK
15:00 - 16:00
SESJA V
Przepisy karne w PPK / Sesja pytań i odpowiedzi
16:00
Zakończenie
Radca Prawny, założyciel i wspólnik Kancelarii Wojewódka i Wspólnicy Sp. k.. Wiceprezes Instytutu Emerytalnego
w Warszawie
Radca prawny, doktor nauk ekonomicznych, założyciel i wspólnik Kancelarii Wojewódka i Wspólnicy Sp. k.. Wiceprezes Instytutu Emerytalnego w Warszawie, Członek Stowarzyszenia Prawa Pracy oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników Emerytur i Świadczeń Pracowniczych (IPEBLA). W latach 2016-2017 był Członkiem Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studiów Podyplomowych Psychologia Zarządzania Personelem. W grudniu 2011 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych (praca doktorska pt. „Pracownicze program emerytalne, jako forma dodatkowego zabezpieczenia na starość w Polsce. Ocena funkcjonowania”). Posiada prawie 20-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie prawa pracy i świadczeń pracowniczych, doradzając kilkuset pracodawcom. Od 2000 roku współtworzył kilkadziesiąt Pracowniczych Programów Emerytalnych we wszystkich formach. Współautor publikacji Pracownicze Programy Emerytalne. Komentarz (C.H. Beck 2005). Autor licznych artykułów z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
Of counsel w Kancelarii Wojewódka
i Wspólnicy Sp.k.
Prezes Zarządu Instytutu Emerytalnego
Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ubezpieczeniami społecznymi. Posiada doświadczenie w zarządzaniu w administracji publicznej. Pełnił funkcję Dyrektora Gabinetu Prezesa ZUS, realizując projekty kadrowe i restrukturyzacyjne. W 2016 roku był koordynatorem Przeglądu systemu emerytalnego – Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych i analiz. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów i opracowań poświęconych zagadnieniom ubezpieczeń społecznych, rynku pracy oraz rozwoju społeczno-gospodarczego. Aktywny komentator zagadnień związanych z systemem emerytalnym, posiadający bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń.
WYPEŁNIJ FORMULARZ
KROK 1: Dane firmy i zgłaszającego
WARSZTATY PŁATNE
TRANSMISJA ONLINE
695 PLN netto
Informujemy, że przyjmujemy oświadczenia potwierdzające zwolnienie z podatku VAT (udział w szkoleniu jest finansowany
ze środków publicznych w rozumieniu ustawy o finansach publicznych w całości zgodnie z treścią art.43 ust.1 pkt 29 lit,
c ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług)
OPIEKUN MERYTORYCZNY
Aneta Olczak
Kierownik projektu
+48 510 024 780
SPRZEDAŻ I WSPÓŁPRACA
szkolenia@infor.pl
22 212 13 14